Hot Deals
Visos kategorijos

Mechaniniai-praplaunami filtrai

Mechaniniai-praplaunami filtrai

Profesionalūs praplaunami mechaniniai vandens filtrai -

Efektyvus veikimas, ilgaamžiškumas ir paprasta priežiūra

Praplaunami vandens filtrai - tai pirminiai vandens valymo filtrai, skirti valyti vandenį nuo molio, smėlio, rūdžių.

Kas yra mechaninis filtras namui?

Mechaninis vandens filtras - tai prietaisas, kuris fizinėmis priemonėmis iš vandens pašalina priemaišas. Mechaninio vandens filtro paskirtis - išvalyti vandenį, pašalinant daleles ir kitus teršalus, kad jį būtų galima gerti arba naudoti kitiems tikslams.

Kur naudojamas mechaninis filtras?

Gali būti naudojamas pirminiam apdorojimui prieš kitus filtravimo metodus.

Mechaninio vandens filtro privalumai:

1. pašalina fizines priemaišas, pavyzdžiui, nuosėdas, purvą ir šiukšles, rūdis, molį.
2. pagerina vandens skaidrumą ir skonį
3. pašalina bakterijas ir kitus mikroorganizmus
4. sumažina per vandenį plintančių ligų riziką
5. prailgina kitos vandens valymo įrangos tarnavimo laiką
6. Ekonomiškas
7. Mažai priežiūros
8. Lengva įrengti
9. Galima naudoti tiek gyvenamosiose, tiek komercinėse patalpose.

Mechaniniai filtrai gali būti ekonomiški, priklausomai nuo pasirinkto konkretaus tipo ir dydžio filtro. Kai kurių tipų mechaninius filtrus, pavyzdžiui, nuosėdų filtrus, galima palyginti nebrangiai įsigyti ir prižiūrėti. Tačiau kiti tipai, pavyzdžiui, daugiapakopės filtravimo sistemos, gali būti brangesni.

Mechaniniai vandens filtrai geriausiai pašalina iš vandens fizines priemaišas, pavyzdžiui, nuosėdas, purvą ir šiukšles. Jie taip pat gali būti naudojami bakterijoms ir kitiems mikroorganizmams šalinti.

Kokia yra mechaninio vandens filtro priežiūra?

Mechaninio vandens filtro priežiūra ir keitimas priklauso nuo konkretaus turimo filtro tipo. Kai kurių tipų filtrus, pavyzdžiui, nuosėdų filtrus, reikia keisti palyginti dažnai, o kitų, pavyzdžiui, daugiapakopių filtravimo sistemų, priežiūros reikalavimai yra sudėtingesni. Rekomenduojama patikrinti filtro instrukciją arba pasikonsultuoti su gamintoju, kad sužinotumėte filtro techninės priežiūros grafiką. Norint, kad filtras veiktų efektyviai, gali prireikti reguliariai valyti arba keisti filtro elementą.

Koks yra mechaninio vandens filtro veikimo principas?

Mechaninio vandens filtro veikimo principas - fiziškai pašalinti priemaišas iš vandens naudojant filtravimo terpę. Yra keletas mechaninių vandens filtrų tipų, kurių kiekvienas turi šiek tiek kitokį filtravimo būdą.

Vienas iš labiausiai paplitusių tipų yra nuosėdų filtras, kuriame naudojama akyta medžiaga, pavyzdžiui, plisuotas popierius arba polipropilenas, kad būtų sulaikytos ir iš vandens pašalintos dalelės ir nešvarumai. Vandeniui tekant per filtrą, priemaišos sulaikomos filtro terpėje, o švarus vanduo teka pro filtrą.

Kitas mechaninio vandens filtro tipas - mechaninis filtras, kuriame priemaišoms iš vandens pašalinti naudojamas fizinių ir biologinių procesų derinys. Šiuose filtruose paprastai būna keli filtravimo etapai, įskaitant mechaninį pirminį filtrą, biologinį filtrą ir galutinį poliravimo filtrą.

Apskritai mechaniniai vandens filtrai veikia naudodami fizines filtravimo terpės savybes ir vandens srautą, kad sulaikytų ir pašalintų priemaišas. Vanduo verčiamas per filtravimo terpę su mažomis poromis, priemaišos, tokios kaip nuosėdos, purvas, šiukšlės ir mikroorganizmai, sulaikomos, o pro filtrą tekantis vanduo yra švarus.

Į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis mechaninio vandens filtro kasetę?

Renkantis polipropileno ar anglies kasetę mechaniniam vandens filtrui, svarbu atsižvelgti į tokius veiksnius, kaip mikronų skaičius, srauto greitis ir konkretūs teršalai, kuriuos reikia pašalinti.

Polipropileno keičiama kasetė - tai mechaninio filtro tipas, kuriame naudojama akyta polipropileno medžiaga, sulaikanti vandenyje esančias priemaišas. Šių kasečių mikronų skaičius paprastai būna nuo 5 iki 50 mikronų, o tai reiškia, kad jos gali pašalinti iš vandens tokio ar didesnio dydžio daleles ir šiukšles. Jos dažnai naudojamos kaip pirminis filtras kitų tipų filtravimo sistemose, nes veiksmingai šalina nuosėdas ir kitas fizines priemaišas.

Anglinė keičiama kasetė - tai mechaninio filtro tipas, kuriame priemaišoms iš vandens šalinti naudojama aktyvinta anglis. Aktyvinta anglis yra akyta medžiaga, turinti didelį paviršiaus plotą, todėl labai veiksmingai sugeria tokias priemaišas kaip chloras, lakieji organiniai junginiai (LOJ) ir kiti ištirpę teršalai. Anglies kasetės paprastai naudojamos kartu su kitų tipų filtrais, pavyzdžiui, polipropileno pirminiu filtru, siekiant pašalinti įvairius teršalus.

Apibendrinant galima teigti, kad polipropileno keičiama kasetė geriausiai pašalina fizines priemaišas, pavyzdžiui, nuosėdas ir šiukšles, o anglies keičiama kasetė geriausiai pašalina ištirpusius teršalus, pavyzdžiui, chlorą, mangano, amonio likučius.

Nuo ko priklauso mechaninio filtro kaina?

Kaina priklauso nuo jūsų vandens tyrimo, sunaudojamo vandens kiekio.

UAB JAURITAS prekiaujame internetu, dirbame visoje Lietuvoje.

Krausen gamintojo praplaunamas mechaninis vandens filtras su nerūdijančio plieno tinkleliu:

  1. Daugkartinis filtras naudojamas mechaniniam vandens filtravimui su monometru.
  2. Pašalina tokius nešvarumus kaip žvyras, smėlis, rūdys ir kitas priemaišas, kurios yra didesnės nei 40-60 mikronų.
  3. Išleidimo vožtuvas leidžia jums greitai ir lengvai išvalyti kasetę.
  4. Temperatūra 2°C – 45°C.
  5. 3 m3 /h.

Be vandens neišgyventume nė vienos dienos, kasdien vandenį naudojame:

  1. tiek vartojimui,
  2. tiek buityje,
  3. tiek maisto ruošime.

Labai svarbu, kad vanduo būtų tinkamos kokybės ir tinkamas vartoti. Tai padaryti padeda vandens filtrai. Yra keletas skirtingų vandens filtrų tipų: vandens mechaninio valymo filtrai, geležies šalinimo filtrai, minkštinimo filtrai, aktyvuotos anglies filtrai, atbulinio osmoso sistemos. Taigi, kuo jie skiriasi ir kada kokį reikia rinktis?

Vandens mechaninio valymo filtrai gali būti filtrai su keičiamais elementais:

  1. anglies keičiamos kasetės
  2. polipropileninės kasetės

Pirmieji – tai filtrai, susidedantys iš filtro korpuso ir į korpuso vidų montuojamo keičiamo filtravimo elemento. Pagrindinė jų savybė – tai paprastas montavimas ir nesudėtingas aptarnavimas: filtravimo elementus reikia pakeisti jiems užsikimšus arba ne rečiau nei kas 6 mėn. Į filtrus su keičiamais elementais galima įmontuoti specialios paskirties filtravimo elementus: aktyvuotos anglies, geležies šalinimo, minkštinimo ir pan. Šie filtrai gali būti automatiniai, kai yra praplaunami pagal pratekėjusio vandens kiekį arba po nustatyto laiko tarpo, arba mechaninio valdymo, kai yra praplaunami pagal poreikį.

Kodėl verta rinktis praplaunamą vandens filtrą?

Pasirinkus praplaunamą vandens filtrą namams:

  1. nereikės keisti kasečių ir teliks tik patį mechaninį filtrą pravalyti kas 6 mėn.,
  2. o keičiamame reikės pakeisti ir įdėti kitą mechaninį elementą-kasetę, tad faktiškai darbas tas pats, tačiau reikės rūpintis nusipirkimu ir sandėliavimu mechaninio filtro, kadangi jo nepravalius ir nepakeitus, kris slėgis.

Mechaninis filtras būtinas visuomet, o cheminis – tam tikrais atvejais

Geriamojo vandens filtrai skirstomi į dvi grupes – cheminius ir mechaninius. Cheminiai filtrai yra skirti iš vandens išvalyti jame ištirpusius nepageidaujamus cheminius junginius tokius kaip: chlorą, geležį, nitratus, nitritus ir kt. Tokie filtrai įrengiami tik ištyrus vandenį ir nustačius, kurių medžiagų kiekiai viršija leistinas normas. Savo ruožtu, mechaniniai vandens filtrai turi būti įrengti kiekvieno namo vandens įvade, nes tiek miesto vandentiekio, tiek gręžinio vanduo gali turėti smėlio, molio, geležies ir kitų mechaninių priemaišų.

Miestuose, kol vanduo pasiekia gyventojus, jis įveikia ilgą kelią įvairios būklės vamzdynu. Vandens tėkmė pakelia rūdžių daleles, purvą ir kitas vamzdžių sienelių apnašas. Tokios taršos problema ypač aktuali miestiečiams, gyvenantiems senesnės statybos namuose su nerenovuotais vamzdynais. Miesto vandentiekio tvarkymo darbai taip pat ne išsyk užtikrina geresnę vandens kokybę – daugeliui miestiečių pažįstama situacija, kuomet laikinai atjungus vandenį, po to kurį laiką iš čiaupo bėga drumzlinas skystis.

Savo valdose įrengtų gręžinių vanduo taip pat nėra apsaugotas nuo mechaninės taršos, nes jame dažnai aptinkama smėlio bei molio dalelių. Visas aptartas kietąsias daleles iš vandens pašalina ties įvadu įrengti mechaniniai vandens filtrai. Daugiabučiuose ir kituose namuose, kuriuos pasiekia centralizuotai paruoštas karštas vanduo, mechaniniai filtrai turi būti įrengti ir ant šalto, ir ant karšto vandens įvado vamzdžių. Jei bute nėra galimybių įsirengti filtrų ant vandens įvadų, verta apsvarstyti galimybę juos sumontuoti bent prieš svarbesnius įrenginius.

Mechaniniai ir cheminiai filtrai vienas kito nedubliuoja, nes atlieka skirtingas funkcijas. Kaip ir minėta, skirtingai nei cheminiai, mechaniniai filtrai turi būti įrengti ties kiekvienu vandens įvadu. Jie užtikriną pirminį vandens valymo etapą, be kurio tinkamai neveiks ir cheminiai filtrai. Tais atvejais, kai pastarieji būna įrengti neužtikrinus mechaninių priemaišų pašalinimo, jiems nebegalioja garantinis aptarnavimas.

Efektyvus veikimas, ilgaamžiškumas ir paprasta priežiūra

Mechaninius filtrų veikimo principą būtų galima palyginti su sieteliu, kuris nepraleidžia stambesnių priemaišų. Tiesa, tokių filtrų sietelio tankis matuojamas mikronais (1 mikronas – 0,001 milimetro), taigi jis skirtas sulaikyti net itin smulkias, plika akimi nepastebimas daleles. Mechaniniuose filtruose sietelio funkciją atlieka skirtingų frakcijų smėlio užpildas, pro kurį teka vanduo. Užpildas suveikia, kaip barjeras ir sulaiko skirtingų dydžių vandenyje netirpių medžiagų daleles.

Mechaninio vandens filtro sulaikyti nešvarumai lieka filtro apačioje, iš kur juos paprasta išplauti. Pavyzdžiui, Krausen gamintojo mechaniniai filtrai praplaunami tiesiog atsukus kranelį ir nuleidus maždaug litrą vandens, su kuriuo drauge nubėgs ir nešvarumai. Taigi, filtro išvalymui neprireiks nei specialių žinių, nei kokių nors įrankių. Dėl paprastos savo konstrukcijos bei galimybės lengvai pašalinti nešvarumus mechaniniai filtrai efektyviai atlieka savo funkciją ilgus metus.

Visą filtrų eksploatavimo laiką nereikės pirkti jokių papildomų elementų. Tuo šie filtrai skiriasi nuo vis rečiau naudojamų kasetinių filtrų taip pat skirtų iš vandens valyti mechanines priemaišas. Pastarieji filtrai kurį laiką buvo patrauklūs dėl savo nedidelės kainos. Vis tik, mažas pradines investicijas lydi ne tokie maži kasetinių filtrų eksploatavimo kaštai, nes kasetes reikia keisti kas dvi savaites. Laiku neišvalytas kasetinis filtras gali pats tapti vandens taršos šaltiniu, nes jame ima veistis mikrobai ir rizikuojama apsinuodyti. Savo ruožtu, įsirengdami mechaninius praplaunamus vandens filtrus investuojama į saugų, efektyvų ir ilgalaikį sprendimą.

Pažangūs sprendimai vertinantiems komfortą

Komfortą vertinantiems žmonėms rekomenduojama įsirengti atvirkštinio prasiplovimo funkciją turinčius mechaninius vandens filtrus. Pažangi reversinio prasiplovimo sistema veikia automatiškai ir greitai bei efektyviai praplauna filtrą, tam sunaudodama nedidelį vandens kiekį. Įsirengus tokį filtrą jam nebus reikalinga jokia papildoma priežiūra ir būsite užtikrinti, kad jūsų namus pasiekia švarus vanduo.

Prie reversinių mechaninių filtrų papildomai sumontavus elektrinę pavarą galima užtikrinti, kad filtras automatiškai prasiplautų nustatytais laiko intervalais. Toks sprendimas būna aktualus maitinimo įstaigose, gamybinę veiklą vykdančiuose cechuose bei kitais atvejais, kai yra poreikis kontroliuoti mechaninio filtro automatinį prasiplovimą ir užtikrinti nepertraukiamą vandens tiekimą.

Investicijos į vandens kokybę ir švarą visada atsiperka, nes tai yra investicija visų pirma į savo sveikatą. Ne mažiau aktualus ir vandentiekio, šildymo sistemų bei buitinės technikos tarnavimo laiko prailginimas. Jei dvejojate, kuris mechaninis vandens filtras tinkamiausias jūsų name, nedvejodami pasikonsultuokite su jauritas.lt specialistais, kurie padės įvertinti poreikius bei parekomenduos konkrečiu atveju tinkamiausius mechaninius arba kitus vandens filtrus.

Plačiau

Rinkdamiesi mechaninį nuplaunamą vandens filtrą atsižvelkite į šiuos veiksnius: filtro dydį ir jūsų naudojimui reikalingą srauto greitį. teršalų, kuriuos norite pašalinti iš vandens, pavyzdžiui, nuosėdų, purvo ar rūdžių, tipą filtro medžiagų, pvz., filtravimo medžiagos, korpuso ir sandariklių, kokybę ir ilgaamžiškumą filtro suderinamumas su esama vandentiekio ir vandens tiekimo sistema įrengimo ir priežiūros paprastumas, įskaitant filtro praplovimo dažnumą ir būdą filtro ir atsarginių dalių kaina per visą gaminio eksploatavimo laikotarpį.

Pasirinkus mechaninio praplovimo vandens filtrą galima gauti keletą privalumų, pvz: veiksmingas nuosėdų, purvo ir rūdžių dalelių pašalinimas iš vandens tiekimo sistemos geresnis vandens skonis, kvapas ir skaidrumas tolesnių vandentiekio vamzdžių ir prietaisų apsauga nuo nuosėdų susidarymo sukeltos žalos ilgesnis vandenį naudojančių prietaisų ir įrenginių tarnavimo laikas, nes sumažėja mineralinių medžiagų sankaupos ir rūdys Lengva ir ekonomiška priežiūra, palyginti su neplaunamais filtrais, nes plaunant galima prailginti filtro tarnavimo laiką ir sumažinti keitimo dažnumą Kokie yra mechaninio praplaunamo vandens filtro privalumai? Kai kurie iš mechaninio praplovimo vandens filtro privalumų yra šie: veiksmingas nuosėdų ir kitų dalelių pašalinimas iš vandens Mažesnės techninės priežiūros išlaidos ir ilgesnis tarnavimo laikas, palyginti su neplaunamais filtrais geresnė vandens kokybė ir skonis, todėl geriamasis vanduo yra geresnės kokybės, o vanduo naudojamas kitoms buitinėms ar komercinėms reikmėms. Apsauga nuo nuosėdų kaupimosi žalos tolesniems vandentiekio vamzdžiams ir prietaisams Aplinkai draugiškas vandens filtravimo sprendimas, nes praplovimas yra natūralus valymo būdas, kuriam nereikia cheminių medžiagų ar papildomų atliekų.