Hot Deals
Visos kategorijos

Praplaunami vandens filtrai nuo rūdžių

Kas yra praplaunami vandens filtrai šaltam vandeniui? Negaiškite laiko dažnam filtrų keitimui, sutaupykite pinigų.

Prasiplaunančius vandens filtrus su sieteliu paprasta naudoti:

 1. daugkartinio naudojimo nerūdijančio plieno tinklelis-sietelis
 2. sulaiko stambias smėlio
 3. molio
 4. rūdžių ir kitas priemaišas
 5. nešvarumus esančius vandenyje.
 6. Būtina filtravimo elementus-sietelį praplauti maždaug kas 2-3 mėnesius. Praplaunamas sietelis yra praplaunamas vandens srautu
 7. Sietelis keičiamas maždaug kas 3-5 metai.
 8. Filtras yra ekologiškas, nes nešvarumai pašalinami tik tekančiu vandeniu, nuleidžiami į kanalizaciją.

Vandens filtrai nuo rūdžių ar nuplaunami filtrai (praplaunami) koks jų skirtumas?

 1. Praplaunami filtrai ir vandens filtrai nuo rūdžių - tai dvi skirtingos vandens filtravimo sistemos, kurių kiekviena turi savo specifinę paskirtį ir veikimo būdą.
 2. Plaunamieji filtrai - tai vandens filtrai, kuriuos galima lengvai išvalyti arba pakeisti tiesiog nuplaunant vandeniu. Jie paprastai naudojami kaip išankstiniai kitų tipų filtravimo sistemų filtrai ir veiksmingai šalina iš vandens nuosėdas, nešvarumus ir šiukšles. Jie gali būti pagaminti iš įvairių medžiagų, pavyzdžiui, metalo tinklelio ar kitų sintetinių medžiagų. Jie dažnai naudojami įvadinėse sistemose, t. y. įrengiami pagrindinėje vandens tiekimo į namą linijoje.
 3. Kita vertus, vandens filtrai nuo rūdžių yra specialiai sukurti rūdžių dalelėms iš vandens pašalinti. Rūdžių dalelės yra dažna šulinių vandens arba senesnių namų su geležiniais vamzdžiais problema. Šiuose filtruose rūdžių dalelėms iš vandens pašalinti naudojamos įvairios terpės, pavyzdžiui, KDF (kinetinis degradacijos srautas) arba katalitinė anglis. Juos galima įrengti kaip atskirą filtrą arba kartu su kitų tipų filtrais.

Apibendrinant galima teigti, kad praplaunamas mechaninis vandens filtras daugiausia naudojamas fiziniams nešvarumams, pavyzdžiui, nuosėdoms, purvui ir šiukšlėms, šalinti, o vandens filtrai nuo rūdžių yra specialiai sukurti rūdžių dalelėms iš vandens šalinti.

Koks yra praplaunamo filtro veikimo principas?

 1. Plovimo filtro veikimo principas - fiziškai pašalinti iš vandens priemaišas, pvz., nuosėdas, purvą ir šiukšles, naudojant filtravimo terpę. Paprastai juose naudojama akyta medžiaga, pavyzdžiui, metalinis tinklelis ar kitos sintetinės medžiagos, kurios sulaiko vandenyje esančias priemaišas.
 2. Vandeniui tekant per filtrą, priemaišos sulaikomos filtravimo terpėje, o pro ją teka švarus vanduo. Filtro terpė suprojektuota taip, kad ją būtų galima lengvai išvalyti arba pakeisti tiesiog praplaunant vandeniu. Tai palengvina techninę priežiūrą ir pailgina filtro tarnavimo laiką.
 3. Plaunamieji filtrai dažnai naudojami kaip išankstiniai kitų tipų filtravimo sistemų filtrai, nes veiksmingai šalina nuosėdas ir kitas fizines priemaišas. Juos galima įrengti pagrindinėje vandens tiekimo į namą linijoje, vadinamose įleidimo taško sistemose.
 4. Kai vanduo pumpuojamas per filtrą, priemaišos, kurios yra didesnės už filtro porų dydį, sulaikomos, o švarus vanduo praeina pro jį. Filtro terpė suprojektuota taip, kad ją būtų galima išplauti, t. y. lengvai išvalyti arba pakeisti praplaunant vandeniu. Tai palengvina priežiūrą ir pailgina filtro tarnavimo laiką.

Kokia praplaunamo filtro priežiūra?

Skalaujamo filtro priežiūra priklauso nuo konkretaus filtro tipo ir vandenyje esančių priemaišų kiekio. Apskritai praplaunamieji filtrai reikalauja palyginti nedidelės priežiūros, tačiau yra keletas bendrų rekomendacijų:

 1. Reguliarus tikrinimas: Rekomenduojama reguliariai tikrinti filtrą, ar nėra matomų užsikimšimo arba sumažėjusio srauto požymių. Tai padės nustatyti, kada filtrą reikia išvalyti arba pakeisti.
 2. Valymas: Priklausomai nuo priemaišų kiekio vandenyje, filtrą gali tekti valyti dažniau arba rečiau. Praplaunamus filtrus galima lengvai išvalyti tiesiog praplaunant juos vandeniu. Kai kurie filtrai turi specialias valymo instrukcijas, todėl svarbu susipažinti su gamintojo vadovu.
 3. Keitimas: Priklausomai nuo priemaišų kiekio vandenyje ir filtro naudojimo, periodiškai reikia keisti praplaunamo filtro filtravimo terpę. Gamintojo vadove bus pateiktas rekomenduojamas keitimo grafikas.
 4. Atgalinis plovimas: Kai kurie praplaunami filtrai turi atgalinio plovimo funkciją, kai vanduo teka priešinga kryptimi, kad išvalytų filtro terpę. Tai gali pailginti filtro tarnavimo laiką ir sumažinti valymo poreikį.
 5. Svarbu laikytis gamintojo nurodymų dėl valymo ir keitimo, taip pat tikrinti vandens srauto greitį ir slėgį, kad įsitikintumėte, jog filtras veikia tinkamai. Reguliari praplaunamo filtro priežiūra užtikrins, kad filtras veiktų efektyviai ir veiksmingai, užtikrindamas švarų ir saugų vandenį jūsų namų ūkiui.

Kokie 40-60 mikronų plaunamo vandens filtro privalumai?

 1. Pašalina fizines priemaišas, tokias kaip nuosėdos, purvas ir šiukšlės, todėl vanduo tampa skaidresnis ir skanesnis.
 2. Sudaro veiksmingą barjerą mikroorganizmams, pavyzdžiui, bakterijoms, virusams ir parazitams.
 3. Sumažina per vandenį plintančių ligų riziką, nes pašalina teršalus, galinčius sukelti ligas.
 4. Pailgina kitos vandens valymo įrangos tarnavimo laiką, nes pašalina priemaišas prieš joms patenkant į kitą įrangą.
 5. Nereikalauja daug priežiūros, lengvai valomas ar keičiamas, todėl gali sutaupyti laiko ir pinigų.
 6. Ekonomiškas, nes gali būti naudojamas kaip pirminis apdorojimas prieš kitus filtravimo metodus, taip pailginant kitos įrangos tarnavimo laiką.
 7. Gali būti naudojamas įleidimo taško sistemose, t. y. įrengiamas pagrindinėje vandens tiekimo linijoje, užtikrinant, kad visas į namą patenkantis vanduo būtų filtruojamas.
 8. Galima naudoti tiek gyvenamuosiuose, tiek komerciniuose objektuose.
 9. Gali pašalinti 40-60 mikronų dydžio daleles, t. y. mažesnes nei žmogaus akis.
 10. Turi didelį srauto greitį, o tai reiškia, kad gali greitai tiekti didelį kiekį švaraus vandens.

Svarbu pažymėti, kad praplaunamo filtro nauda taip pat priklausys nuo konkretaus pasirinkto filtro tipo ir jūsų vandenyje esančių priemaišų lygio. 40-60 mikronų arba didesnių dalelių dydžio 40-60 mikronų praplaunamas filtras yra skirtas 40-60 mikronų dydžio dalelėms šalinti, todėl jis gali būti veiksmingas šalinant nuosėdas ir kitas fizines priemaišas, tačiau gali būti ne toks veiksmingas šalinant ištirpusius teršalus, bakterijas ar virusus.

Praplaunami vandens filtrai ir jų kaina priklauso nuo jūsų vandens tyrimo, sunaudojamo vandens kiekio.

UAB JAURITAS prekiaujame internetu, dirbame visoje Lietuvoje.

Plačiau

Prieš rinkdamiesi nuplaunamą vandens filtrą nuo rūdžių, atsižvelkite į tokius veiksnius kaip filtro tipas, filtro tarnavimo laikas ir ar turi keičiamą tinklelį.

Išplaunamas vandens filtras nuo rūdžių padeda iš vandens pašalinti rūdis ir nuosėdas, prailgina prietaisų ir įrenginių tarnavimo laiką ir pagerina vandens kokybę. Lengva ir paprasta naudotis.

Namuose esančio nuplaunamo rūdims atsparaus vandens filtro privalumai: geresnė vandens kokybė, mažiau rūdžių ir nuosėdų prietaisuose, ilgesnis prietaisų ir įrenginių tarnavimo laikas ir mažesnės priežiūros išlaidos.